Nová parkovací stání mají vznikat příští rok také v Kohoutovicích. „Jsou vytipované dvě lokality, ideální je pro mě Voříškova ulice. Do čtrnácti dní budeme mít koaliční jednání, kde se dohodneme, jakým způsobem pokračovat dál při přípravě,“ uvedl kohoutovický starosta Petr Šafařík.

Dům by podle něj měl mít tři patra. Kolik míst v něm vznikne, zatím není jasné. „Záleží na terénu. Může jich být čtyřicet, ale také třeba devadesát,“ dodal.

Objekt s více než sto osmdesáti místy může stát u Jihlavské ulice v Novém Lískovci. Přípravě stavby ale zatím brání územní plán. „Plánujeme jej u Jihlavské ulice vedle sběrného střediska. Dům se ale nevešel přesně na tu plochu, která v územním plánu počítá s dopravou. Museli jsme požádat o změnu územního plánu. Ta je nyní součástí zrychleného projednání, takže pokud vše půjde dobře, můžeme na jaře dělat územní řízení,“ řekla starostka městské části Jana Drápalová.

Ilustrační foto.
Dělníci rozkopou střed města, opraví kanalizaci

I v Novém Lískovci může být vícepatrová budova. „Nemusí být drahá také proto, že se do každého patra najíždí venku z terénu, což znamená, že uvnitř nemusí být pojízdné rampy na vyjíždění do vyšších pater. Třetí úroveň bude na střeše,“ popsala.

Podle předsedy dopravní komise brněnského magistrátu Pavla Jankůje má v příštím roce ideálně začít stavba tří nízkonákladových parkovacích domů. „Zájemců je vícero, stavbu domů budeme pravděpodobně muset rozdělit do etap. Není dogma, že monolitické skelety jsou jediné řešení, ale je pro nás zajímavé i z pohledu provozních nákladů do budoucna,“ zdůvodnil.

Kolik peněz bude možné příští rok pro stavbu využít, však zatím není jasné. Podle Jankůje je ve hře i žádost o dotaci od státu.

Rozhovor na konci týdne s Pavlem Škarvadou.
Má špatný dopad na obce v trase silnice, říká kritik k bystrcké trase D43

V levných parkovacích domech lidé v budoucnu zaparkují také v brněnských Židenicích, Líšni či Komíně.

Jako první začne příští rok vznikat parkovací dům v Bystrci. Špatné parkování tam lidé kritizují u Teyschlo-vy ulice. „Ve čtyři hodiny odpoledne ještě zaparkuji, ale po páté hodině už ne,“ zmínila už dříve Monika Mojžíšová.