Ačkoliv je průvodce jako kniha velmi úspěšný a již ho byla prodána většina z třítisícového nákladu, zastupitelé s ním nechtějí být spojováni. „Ať si autoři podobné věci píšou na facebook, ale nevydávají je za peníze města jako brožuru. Každý druh humoru má své místo a tento typ nepatří do oficiálních materiálů města," reagoval opoziční zastupitel za sociální demokracii Roman Onderka.

Komunisté dokonce navrhli stažení brožury z trhu, což se jim ale nepodařilo prosadit.

Radní věnující se propagaci Brna Petra Rusňáková řekla, že se město nebojí nových marketingových metod. „Nicméně není to standardní propagační materiál, a proto s ním mělo být vedení Brna dříve seznámeno," uznala Rusňáková.

Zastupitelé poté odhlasovali odpovídající potrestání pro ředitelku turistického a informačního centra. Primátor naznačil, že mezi adekvátní tresty nepatří odvolání Janulíkové z funkce. „Je to pro mě nová informace. Ale jsem ráda, že neprošlo stažení průvodce z prodeje. To by byla opravdu škoda," prohlásila Janulíková.

Průvodce v pondělí zbylo k prodeji posledních pět set kusů. Jeho dotisk plánuje informační centrum v nejbližších týdnech. Nové vydání má obsahovat i kapitolu, jejíž obsah ovlivní i zástupci dotčených obcí.