Proti dlouhodobému pronájmu hlasoval opoziční zastupitel Tomáš Trávníček. „S výsledkem jsem spokojen. Referendum proběhlo v pořádku,“ sdělil zastupitel.

Starosta Blučiny na Brněnsku Jan Šenkýř vyzval na sociální síti voliče svojí obce, aby hlasovali v místním referendu, aby byl výsledek závazný. Lidé nyní rozhodují o dlouhodobém pronájmu tamního plaveckého bazénu spolu se sportovní halou. „Záměrem většiny zastupitelů je pronajmout sportovní areál, takže na první otázku odpovídám ano. Naopak jeho prodej nikdy nikdo nechtěl. Na druhou otázku je moje odpověď jednoznačně ne,“ uvedl v příspěvku starosta.

Otázky v referendu jsou podle Heleny Jedličkové manipulativní a zavádějící. „Nevím, co vše se skrývá pod slovem pronajmout. Je velký rozdíl mezi standardním pronájem a koncesním řízení, které se tu již delší dobu řeší a kvůli kterému to vše vzniklo,“ napsala pod příspěvek starosty Jedličková.

Část místních je opačného názoru. „Každý rozumě uvažující člověk, který umí počítat, ví, že pronájem ještě s takovou přestavbou a modernizací je to nejlepší řešení pro obec. Konečně by zase někdo na bazén chodil,“ zveřejnil svůj názor na sociální síti Tomáš Vašíček.

Blučinský starosta také motivoval místní, aby odevzdali svůj hlas ve volbách do Poslanecké sněmovny. „Je to tam. Volil jsem koalici Spolu. Myslím, že je jedno, kterou ze dvou koalic volit. Hlavně ať dají 101,“ pochlubil se na webu Šenkýř.