Nemocnice dokončila opravy začátkem týdne. „Hlavní úpravy se týkaly oddělení léčebné rehabilitace. Rekonstrukce v posledních dnech zahrnovala hlavně vznik nového sociálního zařízení. Jak pro pacienty, tak pro zaměstnance," informoval ředitel.

Rekonstrukce vylepšila i recepci a čekárnu, přibyla také nová pobytová místnost pro personál. „Opravy v rehabilitačním oddělení nás stály necelých pět milionů korun," vyčíslil Drbal.

Dočasně přemístěná oddělení se nyní z náhradních prostor vracejí zpět. „Už teď mohu říct, že naši zaměstnanci každé vylepšení zázemí vítají," uvedl ředitel.

Zlepšení prostředí nemocnice oceňuje také Brňan Dominik Hasil. „V prostředí tamní čekárny jsem strávil mnohem víc času, než bych chtěl. Za vylepšení toho, jak to v ní bude vypadat, jsem rád," podotkl.

Nemocnice s opravami zatím nekončí. „Rozhodně chceme dál modernizovat jednotlivá lůžková oddělení. Třicet nových lůžek chystáme do března i pro pacienty z léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci. V tu dobu je chceme přesunout k nám, do Polní ulice," řekl ředitel nemocnice.

Právě tam najde místo celkově padesát pacientů z léčebny na Červeném kopci, jejíž pavilony čeká demolice.