Výměny se dočká poškozená tramvajová trať i stoletá kanalizace a vodovod. Ze stávající neúplné aleje v ulici zmizí čtyřiadvacet dřevin. „Jsou ve špatném stavu. Nahradíme je třiadvaceti habry obecnými a sedmadvaceti javory babykami. Vysadíme tam i záhony s tulipány a narcisy a trvalky s travinami,“ přiblížil městský radní pro investice David Grund.

Opravy ulice pocítí cestující městskou hromadnou dopravou. Kvůli opravě trati, která podle odhadů zabere osmatřicet týdnů, se nedostanou tramvajovými linkami 9 a 11 do Černých Polí a na sídliště Lesná. „Zastaralá svítidla na stožárech dopravního podniku pracovníci demontují a nahradí patnácti novými LED diodami,“ řekl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

S obavami vyhlíží opravu Lesnické třeba Eva Prachařová, která pracuje v bistru přímo v ulici. „Pro nás se bude jednat o velkou komplikaci. Po koronaviru jsme si mysleli, že nás příští rok třeba vytrhne, ale uzavření ulice bude znamenat další problém,“ uvedla.

Opravné práce mají skončit do padesáti týdnů od předání staveniště. Stavbaři v Lesnické položí téměř šest metrů nové trati, opraví necelých sedm set metrů kanalizace a zhruba 550 metrů vodovodního řadu. Brňané se v ulici dočkají také zrekonstruovaných chodníků a silnice.