Už dříve silničáři opravili také protější odpočívku. „Na obou stranách jsme opravili plochy stání pro kamiony, kanalizační vpusti a šachty, veřejné osvětlení, obnovili kryt navazujících silnic a osadili odlučovače ropných látek," vyjmenovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Kapacita odpočívek Rajhrad:

* Odpočívka vpravo (ve směru z Brna): 18 nákladních aut, 1 BUS, 25 osobních aut z toho 2 místa vyhrazená pro invalidy

* Odpočívka vlevo: 23 nákladních aut, 1 BUS, 26 osobních aut z toho 2 místa vyhrazená pro invalidy

Počet stání pro nákladní auta se oproti původnímu stavu zvýšil o osm míst vpravo a o deset míst vlevo. „Na každé odpočívce také přibyly dva stoly s lavičkami, čtyři další volné lavičky a odpadkové koše," doplnila Trubelíková. Náklady byly celkem skoro čtyřicet milionů korun bez daně.

Na levé odpočívce použili specialisté stavební firmy unikátní technologii opravy pomocí tenké betonové vrstvy Whitetopping a zároveň použili i v České republice nově vyvinutou asfaltovou směs ResiSkan, vysoce odolnou proti tvorbě trvalých deformací a vzniku mrazových trhlin. „Podařilo se nám dodržet plánovaný harmonogram i přes nepříznivé počasí a okolnosti související s pandemií Covid-19,“ uvedl stavbyvedoucí společnosti Skanska Jiří Soják.