Už v současné době práce komplikují život třeba automechanikovi Martinu Přichystalovi, který pracuje ve Svatopetrské ulici v Brně. Bojí se, že další etapa situaci ještě zhorší. „Vím, že mají opravovat okolí Zvonařky a rušit konečnou tramvajové linky 12. Úplně rozkopaný Dornych pro mě znamená další dopravní komplikace při cestě do práce i z práce. Přitom už teď je situace špatná. Trasa bude podle mě ještě víc ucpaná,“ myslí si Brňan.

Další etapa začíná druhého července. „Stavba pokračuje podle harmonogramu. Společně s Ředitelstvím silnic a dálnic budou dělníci pracovat i v Hladíkově ulici,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

V první etapě pracovali dělníci v jižní části Dornychu. To se v létě změní. „Začnou stavět v severní části blíže centru u tramvajové smyčky, kterou zrušíme. Je to dopravně nejsložitější etapa stavby,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Zuzana Šrámková.

Už od třicátého června se lidé nedostanou tramvají na smyčku Zvonařka. Budou muset přesednout na autobus. „Tramvajová linka 12 pojede po zkrácené trase Technologický park – Česká – Hlavní nádraží. Dál bude pokračovat po stejné trase jako tramvaj 11. Autobusové linky 48, 50 a 63 prodloužíme z jejich standardní zastávky v Úzké do zastávky Hlavní nádraží. Odtamtud zpět pojedou přímo ulicemi Dornych a Plotní směrem na Komárov,“ upřesnila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.

Řidiči si na změny v dopravě počkají až na druhý červenec. „Objízdné trasy zůstanou beze změny. Měnit se bude doprava v místě stavby. V Plotní, kde lidé dosud jezdili doleva, projedou rovně. U obchodního domu Lidl nebudou semafory a zrušíme přechody. Neměly by tam proto vznikat kolony. Přístup k obchodu zachováme,“ ujistil jednatel společnosti Znakom Radek Suchomel.

Práce v Hladíkově začnou devátého července. Ulice bude průjezdná v jednom pruhu. Kvůli opravám zaniknou na Zvonařce parkovací místa. „Prověříme, zda můžeme jako náhradu použít parkoviště u Lidlu,“ objasnil Mrázek.

Cíl projektu je přeložit tramvajovou trať z Dornychu do Plotní ulice. Práce odstartovaly 12. března. Vše má stát asi 1,2 miliardy korun.

Druhá etapa Tramvaje Plotní
• Druhá etapa rekonstrukce začne 2. července.
• Dělníci budou pracovat v severní části ulice Dornych.
• Od 9. července bude provoz omezený v Hladíkově ulici.
• Objížďky budou bez změn.
• Cestující městskou hromadnou dopravou čekají změny už od konce června.
• Bude zrušená smyčka Zvonařka.
• Autobusové linky 48, 50 a 63 pojedou až na hlavní nádraží.