Aqualand Moravia je podle agentury CzechTourism mezi turistickými lákadly první na celé jižní Moravě, má za sebou jedenáctou letní sezónu. „Návštěvnost se zvýšila o tři procenta. Určité zabrzdění způsobené covidovým rokem 2020 je pryč a vrátili jsme se po pandemii s ještě silnějšími letními měsíci,“ komentoval ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Tradičně nejsilnějším měsícem byl již tradičně srpen, areál lidé naplnili v nejvytíženějších dnech z pětaosmdesáti procent.

„Návštěvníci vyhledávali turistické pecky, ale zavítali i na méně známá místa, která se snažíme v naší nabídce zviditelnit. Doba pobytu se zkracuje, mnoho lidí se pro svůj pobyt rozhodovalo na poslední chvíli. Zvyšuje podíl turistů z Polska, tradiční jsou návštěvníci ze Slovenska, Rakouska i Německa. Díky dostupným letům se vrací z Jižní Koreje,“ ohodnotila letní sezónu na jižní Moravě ředitelka Centrály cestovního ruchu jižní Moravy Martina Grůzová.

Spousta zahraničních turistů mířila i do aquaparku. „Z Česka k nám pak jezdí lidé ze všech koutů. Stále platí, že více než polovinu návštěvnosti tvoří rodiny s dětmi, pro které připravujeme stále nové služby a nabídku, a to tak, aby se u nás bavily i menší děti,“ doplnil Pavlacký.

Nejpopulárnějšími atrakcemi podle něj nadále zůstávají nové přírůstky: tobogán High Five, dětský vodní hrad či líná řeka v novém areálu. Celkem nabízí Aqualand Moravia čtyřicet atrakcí. Během léta fungoval s úspěchem také nový bazén s tobogány pro děti s názvem Tutti Frutti, který zůstává v provozu celý rok, jelikož je ve vnitřní části.

Aqualand Moravia láká na novou atrakci pro děti.. | Video: Deník/Alžběta Kadlecová a Michal Hrabal

S ukončením letní sezóny začíná ihned podzimní a zimní. Ta je spjatá s wellness, ale i aquapark je kromě letní části v celoročním provozu. „Vstupenky zlevňujeme a vracíme základní vstupné na úroveň podzimu loňského roku. Nově také zavádíme ve všedních dnech zvýhodněné vstupné po šestnácté hodině,“ upozornil ředitel Aqualandu Moravia.

Dále pokračuje nabídka zvýhodněných vstupenek na e-shopu. Novinkou jsou též levnější vstupy do wellness, ceny se snižují v řádu stovek korun. Znovu startují dámské wellness večery, které připadají na každé úterý. Vrací se také dětské saunování a tematické akce. Aqualand Moravia ponechá přes podzimní a zimní sezónu v provozu dvojici termálních venkovních bazénů Romulus a Remus, která návštěvníky prohřeje ve vodě o teplotě osmatřiceti stupňů. Voda pochází z místního geotermálního vrtu.

Seznam saunových eventů na sezónu 2023-2024
Saunové noci
6.10. 2023 pátek Cesta kolem světa za 270 min.
1.12. 2023 pátek nebo sobota 2.12.2023 Adventní saunování
23.2.2024 pátek nebo sobota 24.2.2023 Od pravěku po současnost
3.5. 2024 pátek nebo sobota 4.5.2023 Saunový festival
Saunové dny
4.11.2023 sobota Halloween
13.1.2024 sobota Rozjezd do nového roku
23.3.2024 sobota Vítání jara
15.6.2024 Loučení se sezonou