Prostory splňují nejpřísnější požadavky na absenci pevných částic a aerosolů v ovzduší.

Ústenky a respirátory s nanovlákennou mebránou, které se budou v Brně vyrábět, jsou obohacené o akcelerovaný oxid mědi. „Nanovlákenný filtr zachycuje viry a bakterie s účinností 99,9 procent, akcelerovaný oxid mědi je zahubí a rozloží,“ sdělila Zimová.

Odběrové místo pro testy na koronavirus. Ilustrační foto
Počet nakažených překročil na jižní Moravě tři stovky. Osm je ve vážném stavu

Zástupci firmy Respilon ve středu podepsali nájemní smlouvu s primátorkou Markétou Vaňkovou. Technologický park totiž patří městu Brnu. Smlouva platí od května. „Podporujeme lokální výrobní aktivity. Pro obyvatele bude přínosné, když nemusejí být s takto zásadními věcmi, které chrání jejich zdraví, závislí na nejistém dovozu ze zahraničí,“ řekla Vaňková.

Brněnské Vysoké učení technické zapůjčilo do brněnské fakultní nemocnice a Dětské nemocnice termokamery.
Teplotu u nemocnic v Brně změří termokamery. Vědci je zapůjčili kvůli koronaviru

Obě výrobní linky přiveze podle Zimové vládní letadlo z Číny. Respirátory a ústenky vyrobené v Technologické parku budou určené především pro Českou republiku. „Pokryjeme i potřeby běžných obyvatel,“ slíbila Zimová.

Respilon nyní už tyto masky vyrábí v Turecku. Jejich cena je 315 korun za respirátor a dvě stě za roušku. „Fixní cenu jsme ještě nestanovili, ale bude výrazně nižší než u turecké produkce,“ oznámila Zimová.

Ilustrační foto
Pomlázka za koronaviru? Policisté o Velikonocích zkontrolují turistické cíle