Jako malý chodil Kaminský do výtvarného kroužku v Ostravě, odkud pochází. „Má učitelka si všimla, že mi jde technika i kreslení. Jako jediné spojení těchto dvou vlastností proto viděla dráhu designéra a tímto směrem mě směrovala. Nakonec jsem vystudoval Fakultu výtvarných umění na brněnské technice," vypráví.

Na škole ho zajímala svítidla, nyní už dva roky navrhuje luxusní dýmky a pomůcky pro kouření pro českou firmu Meduse Design. Tamní produkty se velmi liší od těch běžných, inspiraci čerpají v mořském světě a jsou z foukaného skla „Dosavadní model vytvořil jeden z majitelů společnosti. Postavil dýmku, dá se říct, na hlavu. Zásadní rozdíl je totiž v jejím převrácení, nádoba s vodou je netradičně nahoře v úrovni očí kuřáka. Vše je nasvětlené a atraktivní," vysvětluje Kaminský.

Dýmky podobné medúzám, na jejichž tvorbě s týmem spolupracuje, exportují do Ruska, Francie, Španělska či Spojených arabských emirátů. Lidé je pořídí od třiceti do sto dvaceti tisíc korun.

Vývoj dýmky podle Kaminského zabere od šesti měsíců do jednoho roku. „Lidé, kteří si je pořizují, mají vytříbený vkus. Díky tomu si také mohu dovolit volněji tvořit," vysvětluje.

Kromě dýmek pracuje i na různých komponentech a pomůckách pro kouření. „Radost mi udělal například můj návrh nosiče uhlíků, kdy jsem použil technologii výpalu do trubky. Výrobek po výpalu připomínal logo naší firmy, což se samozřejmě líbilo," vypráví.

Ač se živí jako designér dýmek, sám je nekuřák. „Kouření vodní dýmky si ale občas užívám. Právě jejich koncept mi vždy přišel zajímavý, jsou přístupné všem a lehce se kouří i nekuřákovi," myslí si.

V budoucnu by rád zkusil něco na vlastní pěst. „Rád bych vytvořil produkt, který se úspěšně uchytí na trhu, třeba svítidlo nebo nábytek. Rád bych také spolupracoval na něčem zajímavém s kamarády," říká. Svůj volný čas věnuje také horolezectví a jízdě na kole a motorce.