Někteří je vítají, jiní zase zatracují. Rozhodnutí ocenil třeba Brňan Petr Polanský. „Pro řešení nedostatku parkovacích míst ve městě mě nenapadá lepší rozuzlení,“ zamyslel se. Postupné rozšiřování rezidentního parkování v městské části začne oblastí kolem Traubovy ulice, mezi poslední zóny se zařadí úsek s hranicí kolem třídy Generála Píky, Merhautovy a železniční trati. Hotovo má být v říjnu příštího roku.

Zástupci Brna-severu tak reagovali na poptávku tamních obyvatel. První modré zóny se tam původně měly objevit už před dvěma lety, kvůli koronavirové pandemii se však s jejich zavedením čekalo. „O spuštění rezidentního parkování bychom ani neuvažovali, pokud by si ho lidé nepřáli. Nejdříve začneme s nejfrekventovanějšími oblastmi jako jsou Černá Pole nebo Husovice, postupně budeme přidávat další,“ vysvětlil starosta Brna-severu Martin Maleček.

Nově opravenou Plotní a Svatopetrskou ulicí jezdí tramvaje od začátku července.
Vady opravené Plotní: pěšina přes zelený tramvajový pás a přístup na Zvonařku

Postupně se modré zóny rozšíří do pěti podoblastí v pěti různých termínech, spuštění dalšího úseků naváže na předchozí vždy přibližně po měsíci. „Problém by se mělo posuzovat vždy podle místních poměrů, jestli naopak nepřeváží nevýhody, které se mohou vyskytnout,“ uvedla například Vlasta Svobodová.

Někteří lidé se nicméně bojí, jak bude systém fungovat při vjezdu do vnitrobloků. Zavedení rezidentního parkování v nich totiž není možné. „Hrozí nebezpečí, že řidiči, kteří nechtějí platit za parkování nebo si nemůžou vyřídit parkovací kartu, odstaví své auto právě ve vnitroblocích, čímž zhorší parkování pro rezidenty,“ podotkla radní Brna-severu Nikola Staňková.

Vjezd do vnitrobloků proto zástupci magistrátu umožní pouze lidem, kteří si vyřídí speciální oprávnění. Nebude však povinné pro rezidenty, kteří v prostorách mezi domy neparkují. „Množství lidí parkuje třeba napůl na chodníku nebo na trávě. Pokud bychom se rozhodli modré zóny ve vnitroblocích zavést, výrazně bychom tím omezili počet parkovacích míst, což není našim cílem,“ konstatoval brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Kontrolu povolenek zajistí strážníci, zásobování bude možné pouze od šesti ráno po celé dopoledne. Oprávnění k vjezdu vyjde Brňany na dvě stě korun, vyřídí jej na rok nebo na vybrané období.