Dobiášovou lákala vojna podle jejích slov vždy. „Jen mi to nějak nevycházelo. Střední vojenskou mi zatrhli rodiče, pak jsem měla syna, no a když trošku odrostl, zase jsem si myslela, že už jsem stará. Když mi ale před více než pěti lety kolega řekl o Aktivní záloze ozbrojených sil, neváhala jsem a ještě ten den si podala přihlášku,“ popisuje žena, která je v dopravním podniku také od roku 2022 instruktorkou autoškoly na auta a autobusy.

Jana Dobiášová je řidičkou trolejbusu a autobusu v brněnském dopravním podniku a také členkou Aktivní zálohy ozbrojených sil.Jana Dobiášová je řidičkou trolejbusu a autobusu v brněnském dopravním podniku a také členkou Aktivní zálohy ozbrojených sil.Zdroj: DPMB

Doma má kromě i manžela, psy, koně. Pro letošní rok už má jasně nastavený plán. „Letos si ještě zvládnu udělat řidičák na C+E a taky zbrojní průkaz. Mám teď nové štěně a pokud se zadaří, bude příští měsíc ještě jedno," svěřuje se Dobiášová. Jejími dalšími cíly jsou skok z vrtulníku nebo si dát nějaký dálkový pochod.

Přiznává, že bez podpory nadřízených by bylo mnohem složitější vše skloubit. Práci za volantem by podle svých slov za nic jiného nevyměnila. „Řízení mě hodně baví. Lidé mě poznávají, zdraví. Kolektiv je také skvělý. A předávat vědomosti a zkušenosti mě naplňuje skvělým pocitem, že bude na silnicích zase o kousek bezpečněji a příjemněji,“ uvádí oceněná žena.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Richard Krajčo a orchestr ze Stardance. Lidé protancovali noc na Plese jako Brno

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov