V pondělí začala společnost Eurovia pracovat na pravé části pásu vedoucího na Brno. „Součástí oprav je také výměna betonových a ocelových svodidel, oprava odvodnění, dopravního značení, mostů a protihlukových stěn,“ sdělila mluvčí společnosti Iveta Štočková. Práce podle ní potrvají do října.

Na dálnici nyní silničáři modernizují pět úseků. Mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou a mezi Jihlavou a Velkým Beranovem budou hotové letos v srpnu. Úsek Hořice - Koberovice a Ostředek - Šternov v listopadu. Část mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem za dva roky.

Nedvědici na Brněnsku od čtvrtka ovládly Slavnosti Pernštejnského panství, které si každoročně vychutnávají tisíce lidí. Letos je přivítal kat i rytíři.
Rytířský turnaj na Pernštejně ovládla žena. Kat Drobek na hradě mučil i děti

Dosavadní postup práce je podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého jednoznačně pozitivní. „Na tuzemsko je modernizace 320 kilometrů dálnice unikátní záměr. Daří se to ve velmi krátkých termínech,“ pochvaloval si.

Řidič Martin Dittert tak spokojený ale není. „Často jsem uvízl v zácpě, a tak jsem se rozhodl jezdit vlakem. Situace je katastrofální a obávám se, že ještě dlouho bude. Dostat se někam na smluvený čas je skoro nereálné,“ stěžoval si.

Se začátkem prázdnin je provoz podle policejního mluvčího Petra Zámečníka ještě o něco horší. „Doporučuji řidičům sledovat dopravní zpravodajství a vyjíždět s předstihem. Případně si připravit i náhradní trasu. Pokud dojde ke komplikacím, mít dostatek paliva a vody,“ upozornil mluvčí.

Ilustrační foto.
Dálnici D1 u Kývalky zablokoval vysypaný asfalt, řidiči projížděli jedním pruhem