Dříve se tam podle starosty Marka Sovky třásly domy a nebylo možné otevřít okna. „Už mám první ohlasy od místních. Situace se uklidnila. Řidiči dodržují předepsanou rychlost. Je to bezpečnější pro děti, jež tam chodí ráno na autobusovou zastávku, i pro obyvatele, kteří míří do obchodu,“ přiblížil.

I lidé z nové zástavby podle něj dříve pravidelně slyšeli hluk ze silnice, nyní je situace lepší.

Ilustrační foto.
Strážníci v Brně odhalili falešného vojáka. V armádě nikdy nebyl, potvrdil jim

Představitelé Branišovic dělali také průzkum zájmu obyvatel o úsekové měření na silnici směrem na Olbramovice. „Oslovili jsme asi 400 lidí, vrátilo se nám necelých dvě stě odpovědí. 173 lidí řeklo ano, jedenáct ne," vyčíslil Sovka.

Rychlost měří strážníci z blízkých Pohořelic. V úseku od rodinného domu číslo popisné 80 po rodinný dům čísla popisného 63. Pohořeličtí měří také ve Vídeňské, Znojemské a Brněnské ulici u nich ve městě. „Na spadnutí je i úsekové měření ve Vranovicích," řekl pohořelický starosta Miroslav Novák.

Předpokládaný začátek měření ve Vranovicích je od prosince. „Dopravní policisté upřednostňují regulaci dopravy v obci spíše v delším úseku, ne pouze stacionárním radarem," konstatoval Novák.