Opravy, které začnou s asi dvouměsíčním zpožděním, mají být hotové do 30. listopadu. „Rekonstrukci jsme posunuli po domluvě s Ředitelstvím silnic a dálnic, které opravovalo Hladíkovu ulici. Nechtěli jsme, aby se tam tvořily kolony,“ vysvětlila mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

Právě Hladíkovou ulicí povede objízdná trasa pro auta. „V pátek už mají být práce v Hladíkově ulici hotové,“ ujistila mluvčí brněnské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Věra Hoderová.

Komplikací se však obávají někteří řidiči, kteří tudy projíždí. „Včera jsem v Křenové ulici uvízl v koloně. Nedokážu si představit, jak to tam bude vypadat, až bude ulice zavřená,“ svěřil se Brňan Pavel Navrátil.

Na opravách spolupracuje Dopravní podnik města Brna s Brněnskými komunikacemi. „V daném úseku upravíme celý povrch silnice,“ informovala mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Jinan dvoulaločný. Ilustrační foto.
Brno 2050: lidé chtějí ve městě více zeleně, čistější ovzduší a méně aut

Pracovníci dopravního podniku se zaměří na tramvajovou trať. „Uděláme protihlukové pryžové bokovnice a celou trať zmodernizujeme,“ vysvětlila mluvčí dopravního podniku.

Tramvajové linky číslo 8, 9 a 10 budou kvůli tomu projíždět ulicí pouze po jedné koleji. „Zdržení tramvají nepředpokládáme,“ ujistila Lukšová.

Trolejbusy ve směru z centra výluka nezasáhne. „Omezení se týká pouze linek trolejbusů číslo 31 a 33, které jezdí směrem do centra. Ulici od zastávky Spáčilova objedou Rumištěm, Mlýnskou a Čechyňskou ulicí,“ vysvětlila Lukšová.

Ilustrační foto.
Řidiči neodbočí ze Staré dálnice na Kohoutovickou ulici. Pokračují tam opravy

Stejnou trasou pojedou také noční autobusové linky ve směru do centra N89, N96 a N98 od zastávky Masná.

Po dokončení prací se lidé snadněji dostanou na úřad práce, před který bude přesunutá zastávka Vlhká. „Zastávka bude bezbariérová a navázaná na přechod pro chodce u křižovatky s ulicí Špitálka,“ informoval už dříve technický ředitel dopravního podniku Jaromír Holec.

Opravy se podle Brněnských vodáren a kanalizací dočká také vodovod v Křenové ulici.
Hermanová.

Nádraží v brněnském Králově Poli. Ilustrační foto.
V Králově Poli vznikne nové nádraží. S delším podchodem a parkovacím domem