Kurz je určený pro vysokoškoláky od jednadvaceti let. Řídit by pak mohli začít už po letních prázdninách. „Už v minulosti se nám tito brigádníci z řad vysokoškoláků osvědčili. Přichází především z technických oborů, což se nám hodí. Řada z nich totiž u nás po úspěšném ukončení studia zůstává a nachází uplatnění na jiné pozici. Předchozí zkušenosti z provozu jsou pak pro ně výhodou,“ popsal generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Vysokoškoláci dopravnímu podniku pomohou snížit chybějící počet řidičů tramvají. „Dlouhodobě chybí třicet řidičů," potvrdila Deníku mluvčí městské společnosti Barbora Doležalová.

První testovací jízda a průjezd novým tunelem v brněnské Žabovřeské ulici.
VIDEO: První jízda šaliny tunelem VMO v Žabovřeské v Brně. Projeďte se také

Přes vysokoškolskou brigádu se do brněnského dopravního podniku dostal například Matěj Ludvík, který aktuálně pracuje na oddělení stavebních investic. „Kurz na tramvaje jsem absolvoval ve druhém ročníku studia stavební fakulty Vysokého učení technického. Když jsem si o rok později vybíral konkrétnější odbornost, kolejové stavby, i díky brigádě na tramvajích, pro mě byly jasnou volbou,“ uvedl Ludvík.

Zájemci o brigádu musí mít řidičské oprávnění skupiny B. „Prvním krokem je úspěšné absolvování psychologického vyšetření, následně účastníci kurzu projdou pětatřicetidenní teoretickou výukou a praktickým výcvikem. Na závěr je čeká složení zkoušek. Už během kurzu účastníci pobírají mzdu," nastínila Doležalová.

Kurzy pro vysokoškoláky organizoval dopravní podnik i v minulosti. Už v roce 2008 se mohli zájemci přihlásit do kurzu na řidiče autobusu. Od roku 2016 pak dopravce nabízí vysokoškolákům pravidelný přivýdělek na tramvajích.

Požadavky dopravního podniku pro přihlášení do kurzu:
• věk od 21 let
• řidičské oprávnění skupiny B
• výpis z rejstříku trestů
• výpis z evidenční karty řidiče včetně bodového hodnocení