Slavnostní pouliční osvětlení a vůně jehličí u stánků se stromky navozuje atmosféru Vánoc v Brně už od začátku adventu. Brzy ji doplní i kádě se štědrovečerními kapry. První ryby si kupci vyberou ještě do konce týdne. „Filety z kapra kupuju s předstihem. Vyhnu se tak nekonečným řadám u pultů chvíli před Štědrým dnem, kdy mám jiné starosti. Filety doma zamrazím, na jejich chuti to stejně nepoznám," řekla třeba Brňanka Petra Malá.

Největší nával prodejci skutečně čekají poslední tři dny před Štědrým večerem. „Lidé nechávají koupi na poslední chvíli, aby měli rybu čerstvou. Správně zpracovaná vydrží v chladničce pět až sedm dnů," sdělil ředitel Rybníkářství Pohořelice Roman Osička.

Podle něj je kapr klasika, lidé si ale vybírají i jiné druhy ryb. „Kupují u nás také tolstolobiky, amury, sumce, štiky nebo candáty," vyjmenoval Osička.

Ceny ryb
Cena za kilogram rybího masa v korunách v Brně:

• amur: 80
• kapr: 1. třída 88 až 90, výběr 98 až 100
• pstruh: 220
• sumec: 250
• štika 330
• losos: 350
• candát: 360

Zdroj: Rybníkářství Pohořelice

Rychlý způsob, jak se bez čekání dostat k vánoční rybě, nabízí brněnská společnost Ocean 48. „Lidé si u nás objednají čerstvou rybu přes internet a vyzvednou v den, který si určí. Letos už podruhé nabízíme službu FishDrive. Řidič přijede autem pro objednané zboží a nákup dostane přes stažené okno. Nemusí ani vystoupit," popsal majitel rodinné firmy Václav Baráček.

Českého kapra v posledních letech v oblíbenosti dohání losos, který ale kvůli špatným úlovkům podražil až na 350 korun za kilo. „Zájem mezi lidmi stoupá i o zajímavější mořské ryby a plody, třeba kambalu či ďasa nebo humra a ústřice," vyjmenoval Baráček.

Nedostatkové zboží jsou na prodejních pultech rybí vnitřnosti. „Lidé chtějí mít polévku silnou, a tak jich kupují víc. Jenže ryba má jen jedny vnitřnosti a na ostatní třeba nezbude," vysvětlil Osička.

Cena sladkovodních ryb zůstane zhruba stejná jako loni. „V podnikové prodejně budeme prodávat kilo kapra první třídy za devětasedmdesát korun a výběr o desetikorunu dráž. Na stáncích to bude asi 90 korun za první třídu a sto za výběr," oznámil Martin Fodor z pohořelického rybníkářství.

Tradičních ryb bude dost. „Rybáři mají za sebou slušný rok, bylo dlouhé léto," zhodnotil sezonu ředitel Moravského rybářského svazu Rudolf Milerski.

I letos budou stánky s rybami v Brně pod kontrolou. „Budeme sledovat stav ryb a manipulaci při jejich zabíjení, nepřeplňování kádí a okysličování," ujistila Lenka Opletalová z krajské veterinární správy.