Novou podobu křižovatky kritizuje třeba Lukáš Oberreiter. „Křižovatka byla předtím přehledná. Teď tam všichni stojí na červenou a tvoří se kolony ve všech směrech. Myslím, že efektivnější by byl kruhový objezd,“ postěžoval si muž, který místem často projíždí.

Žebětínský starosta Vít Beran si pochvaluje vyšší bezpečnost křížení ulic. „Za celou dobu upravené křižovatky byla v místě jen jedna nehoda. Dříve tam byly těžké havárky a spousta lehkých. Lidé tam i umírali. Z pohledu Žebětína je dobrá i průjezdnost,“ poznamenal starosta.

Ilustrační foto.
Most přes Nové mlýny je od sobotní noci uzavřený. Řidiči nedbali na zákaz vjezdu

Podle statistik Centra dopravního výzkumu se od letošního ledna do pátého října na křižovatce stala jen jedna nehoda s lehkým zraněním. Za stejné období rok předtím, kdy ještě na křižovatce semafory nebyly, policisté zaznamenali pět nehod s lehkými zraněními. Od roku 2007 tam napočítali pětapadesát nehod. Tři lidé při nich zemřeli.

Plynulost provozu kritizuje i kohoutovický starosta Petr Šafařík. „Kolony se tam stále tvoří. Chtělo by to lépe seřídit semafory a vybudovat odbočovací pruh na Bystrc. Ale bezpečnost je určitě lepší,“ uvedl.

Podle starosty Bystrce Tomáše Kratochvíla si už řidiči zvykli. „Zdá se, že lidé už mají změny zažité. Žádné významnější stížnosti neregistruji,“ upozornil.

Ilustrační foto.
Největší výluka v historii: místo hlavního tři další nádraží a autobusy