Dělníci provedou úplnou přestavbu mostu přes říčku Bobravu. „Demolice starého přemostění už je za námi a nyní se staví most nový. Dojde také k opravě povrchů přilehlých silnic a chodníků,“ přiblížil mluvčí Rosic Jakub Hnát.

V prvních etapách místní opravu mostu téměř nepocítili. „V těch dalších, kdy se demoloval původní most a nyní se staví nový, se už bohužel bez uzavírky a nutnosti využívat objízdné trasy obejít nejde. Firma Penam může využívat vjezd, který akce nijak nezasáhla,“ sdělil Hnát. Náklady na stavbu jsou přes jednatřicet milionů korun. Hradí je Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje.

Dopravní letadla na brněnském letišti. Zájemci odsud příští rok zamíří do nových destinací.
Z letiště v Brně vyrazí lidé do Turecka i na Kanárské ostrovy. Už příští léto

Most v Rosicích je uzavřený už od poloviny července. „Řidiči autobusů linky 153 vynechávají zastávky Rosice, Těstárny a Rosice, Husova. Každá uzavírka s sebou přináší dočasné změny, ale v tomto konkrétním případě komplikace zvládáme,“ uvedl mluvčí.

Most je nutné dokončit včas kvůli plánované výluce na železnici, která je součástí modernizace celého úseku mezi Brnem a Zastávkou. Modernizace podle představitelů Správy železnic spočívá především ve zdvoukolejnění a elektrizaci.

Starý most v Rosicích už nesplňoval únosnost. „Při plánované výluce musíme počítat se zvýšeným provozem na místních silnicích a se zajištěním objízdných tras hromadné dopravy. Původní most by nemusel dobře sloužit,“ zmínil Hnát.

ALŽBĚTA KADLECOVÁ