Případní zájemci by si tak měli pospíšit. „První objednávku jsme dostali už v srpnu. Zatím jich máme asi stejně jako za loňský rok, ale předpokládám, že jich v následujících týdnech hodně přibude,“ sdělila Romana Doščekalová z Ráje cukroví. Kolekce dvanácti druhů cukroví u nich přijde na 550 korun za kilo. Lidé za ně zaplatí stejně jako loni. Do krabic lidem balí marokánky, vanilkové rohlíčky a medové řezy.

Vánoční cukroví
• Cukrárna Větrník přijímá objednávky i přes internet. Za 14 druhů v balení lidé zaplatí 590 korun za kilo.
• Cukrářství Martinák nabízí 7 druhů cukroví, kilo za 570 korun.
• V Ráji cukroví vyjde kilový balíček 12 druhů na 550 korun.


Cena se oproti loňsku nezměnila ani v Cukrářství Martinák. Za kilo cukroví lidé zaplatí 570 korun. „Objednávky přijímáme do konce listopadu,“ podotkla Daniela Menšíková z Cukrářství Martinák. Jejich objednávky obsahují sedmero druhů, například linecké třené cukroví, perníkovou slzu nebo typické vanilkové rohlíčky.

O něco méně tradiční objednávky stále častěji chodí i menším výrobcům, kteří přizpůsobují složení cukroví trendům a speciálním požadavkům zákazníků. „Velký zájem je o raw a bezlepkové cukroví, nebo o to bez bílého cukru. Zájemci také oceňují, že používám domácí med, ořechy a povidla,“ popsala Eva Veselá, která se pečení věnuje ve volném čase.

Ilustrační foto
Poník vyrazil na procházku po Bystrci. Následoval ho i honácký pes

ELIŠKA KOUKALOVÁ
KAMILA LORENZOVÁ