Přistoupit plánují i k rozmístění informačních tabulí na celou trasu od vjezdu do městské části až po ulice pod rozhlednou, které řidiče navedou na jiná parkoviště. „V Jundrově je už tak nedostatek parkovacích míst. Snažíme se, aby situace rezidenty poškozovala co nejméně. Ideální by bylo, kdyby k nám lidé auty nejezdili, někde je nechali a přesedli na tramvaj nebo autobus," uvedla tamní starostka Ivana Fajnorová.

Mapa s přístupovými cestami pro dojíždějící návštěvníky směřující na brněnskou rozhlednu Holedná.Zdroj: MČ Brno-Jundrov, MMBŘidiči přijíždějící s cílem vystoupat na rozhlednu Holedná často odstavují auta třeba v Březové, Dubové nebo okolních ulicích. Jedná se totiž o lokalitu, odkud je cesta k ocelové konstrukci nejkratší. Místním ale zabírají už tak často vzácná volná místa, kterých je v tamních ulicích nedostatek, a výrazně zahušťují místní dopravu.

Fajnorová doplnila, že se kromě zvýšeného množství aut v Jundrově kvůli rozhledně potýkali i s dalšími problémy. „Všude bylo dost odpadků, někteří chtěli vjet autem málem až do lesa. Věříme, že zájem opadne, jakmile se otevřou veškeré další aktivity a některé lidi sem nenapadne ani jet," řekla.

Otevření rozhledny Holedná

O velkém zájmu o před měsícem otevřenou rozhlednu, která se nachází vedle stejnojmenné obory, už Deník Rovnost informoval. Hlavně v období mezi svátky na konci roku tam denně mířily davy lidí. I když v jeden moment může být podle provozního řádu na věži maximálně dvacet lidí, často jich tam bylo víc.