Návštěva rozhledny navázala na tradiční pochod Tišnovská padesátka pořádaný Klubem českých turistů, který se rovněž konal v sobotu. „Většina tras měla pod rozhlednou svoje stanoviště. Účastníci pochodu si mohli prohlédnout výstavu historických fotografií, našli zde i občerstvení a svědky byli i ražby pamětní mince a samozřejmě mohli na rozhlednu vystoupit,“ uvedla k programu radní města Irena Ochrymčuková.

Místo je oblíbené mezi rodinami s dětmi, které tam podnikají výlety. Kromě toho lokaci vyhledávají sportovci. Akce spojená s výročím rozhledny přilákala i lidi z okolních vesnic. „Musím přiznat, že to zní zajímavě. Historie místa je poutavá,“ vyjádřila se například Tereza Němečková.

Právě k historii rozhledny se vážou jména dvou významných československých osobností. Svědky slavnostního otevření rozhledny se v minulém století stali herec Vlasta Burian či sportovec Gustav Frištenský. „Obě známé osobnosti rozhlednu navštívily. Bylo to při příležitosti jubilejních oslav Tišnovska, jejichž součástí byla i turistická slavnost Hold přírodě. V rámci slavnosti vystoupili na nově postavenou rozhlednu při otevření,“ řekla Ochrymčuková.

Rozhledna začala vznikat díky aktivitě Klubu českých turistů v roce 1933. Cílem byl rozvoj cestovního ruchu v Tišnově. Původní rozhledna se ovšem nedochovala. V roce 2003 se ji občanské sdružení Rozhled na Tišnov rozhodlo obnovit. Téměř třicet metrů vysoká rozhledna tam stojí dodnes.

Bučovice Blind Football Cup
Nevidomí fotbalisté z Evropy bojovali v Bučovicích o zlatý pohár. Po dvou letech

Je z ní rozhled nejen na Tišnov, ale i na vzdálené kopce. Působivý je zejména pohled severními směry, kde se kolem údolního zářezu Svratky rozkládá malebná Sýkořská hornatina, okrajová část Českomoravské vrchoviny, s nejvyšším kopcem Tišnovska Sýkořem.