Na začátku března se dělníci pustí do stavby splaškové kanalizace v Bosonohách. Vybudují ji po etapách na přibližně pětaosmdesáti procentech jejich území. „Kanalizace už byla dávno potřebná. V centru města ji opravují a tady ji ani nemáme,“ poznamenal bosonožský starosta Miroslav Sojka.

Ruch strojů pracujících na kanalizaci uslyší od jara také obyvatelé Líšně. Na omezení kvůli stavbě nového potrubí na splašky se musí připravit lidé z Ondráčkovy ulicea jejího okolí.

Detaily k dostavbě kanalizace v oblasti Osamělé ulice se v úterý dozví zájemci v diskuzi na radnici Brna-jihu. „Splašková kanalizace má být už standardem. Město musí zajistit dostavbu,“ řekl Brňan Milan Růžička.

Výstavba kanalizace letos zaměstná dělníky také v místní části Tuřan Dvorska. Zástupci radnice v pondělí pořádají diskusi, kde se lidé dozvědí podrobnosti k časovému harmonogramu prací nebo k organizaci dopravy v průběhu prací.

Už v minulém týdnu začali dělníci s přípravnými pracemi v ulicích Blatouchova a Spojka v Černovicích. Opraví tam už existující kanalizaci a vodovod, nového povrchu se poté dočkají tamní chodníky a silnice.

Kanalizace

* Líšeň: část Ondráčkovy ulice, dále ulice Jateční, Velatická, Zlámanky

* Bosonohy: například Bosonožské náměstí, ulice Průjezdní, Vzhledná a Hoštická

* Brno-jih: ulice Rozhraní, Osamělá, Vzdálená, Ořechovská

* Tuřany: místní část Dvorska