Trolejbusy 22Tr jezdily zhruba od deseti hodin dopoledne do tři čtvrtě na čtyři po speciální lince z konečných v Kohoutovicích přes centrum města. Projížděly například přes Kamenný vrch, Anthropos, Vozovnu Komín, Mendlovo náměstí či Konečného náměstí. Přeprava byla zdarma.

Linka číslo 8 nově zajíždí do bohunického kampusu místo do Starého Lískovce. A právě to některým místním vadí, protože do tamní smyčky jim jezdí méně spojů.
Změna trasy linky 8: Chceme zpět stejný počet šalin, zní teď ze Starého Lískovce

V odpoledních hodinách zůstávaly spoje zcela plné, desítky nadšenců pak na různých místech cesty poslední jízdy zvěčňovaly na fotoaparáty. „Těší nás, že akce vzbudila takový zájem a těšíme se, že před vyřazením dalších typů vozů podobné akce zopakujeme," řekla Tomaštíková.

Za deset minut čtyři se oba vozy sjely ve smyčce Nemocnice Bohunice, kde se uskutečnilo společné focení. I když přijely v hustém sněžení, čekaly na ně opět desítky lidí. Malých i velkých. Následně trolejbusy odjely v konvoji přes centrum města do vozovny Komín. „Vozy 3603 a 3605 plánujeme sešrotovat," sdělila Deníku Tomaštíková.