Silničáři díky tomu začnou v pondělí v noci převádět provoz do provizorně rozšířeného pravého jízdního pásu v režimu dvou pruhů v každém směru.

Naopak při přestavbě dopravního značení dojde ke zredukování provozu ve směru na Vyškov a na Ostravu do jednoho jízdního pruhu. „A to od pondělí do středy vždy od půl deváté večer do pěti hodin ráno," informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Srážka osobního auta a tramvaje zkomplikovala v pondělí před půl desátou dopoledne provoz na Nezamyslově ulici v Brně.
Nehoda šaliny a auta u židovského hřbitova v Brně: zraněný řidič je v nemocnici

Práce na úseku mezi 194. a 196. kilometrem D1 u Brna začaly v létě. Dělníci aktuálně pracovali právě na provizorním rozšíření pravého jízdního pásu. „Na konci listopadu chceme na tento rozšířený pravý jízdní pás pustit dopravu ve všech čtyřech jízdních pruzích a zahájit demolici a přestavbu levého jízdního pásu na finální šířkové uspořádání," řekla mluvčí Deníku minulý týden.

Rozšížení dálnice D1 v úseku mezi 194. a 196. kilometrem v Brně, mezi sjezdy na I/52 a D2.Rozšížení dálnice D1 v úseku mezi 194. a 196. kilometrem v Brně, mezi sjezdy na I/52 a D2.Zdroj: ŘSDMinistr dopravy Martin Kupka nedávno ocenil, že stavbaři pracují i v noci. „Zaznamenal jsem tady práce i hluboko po půlnoci. I přesun hmot se často odehrává v noci, kdy je doprava jednodušší," řekl Kupka.

Úsek mezi 194. a 196. kilometrem D1 by měl řidičům sloužit v rozšířené podobě od června 2025.

VIDĚLI JSTE? Dělníci demolují bývalý hotel Myslivna. Nahlédněte naposledy dovnitř

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková