Pod tamním mostem na obou březích Svratky vznikly nedávno vůbec první cyklopodjezdy v Brně. Vybudovala je tam soukromá firma jako součást protipovodňových opatření. „Sklony podjezdu na levém břehu jsou sice strmější, průjezd je ale plynulý. Rozhodně je to lepší řešení než dosavadní přecházení mezi auty,“ podotkl třeba cyklista Michal Průcha.

Za podjezdem na pravém břehu řeky lidé na kole dál na jih po stezce pokračovat nemohou. V úseku mezi Sokolovou a Vomáčkovou ulicí ji zástupci města teprve plánují. S jejím vznikem se má podle zástupců města začít v příštím roce.

Ohňostroj na Brněnské přehradě. Ilustrační foto.
Show pro tisíce lidí: zrušeno. Ohňostroje se od přehrady přesunou do centra Brna

Nedaleko mostu v Sokolově pokračují práce na výměně Dolnoheršpického mostu u obchodního centra Avion. Přes něj běžně jezdí cyklisté i pěší využívající stezku podél Svratky. Nyní jim slouží provizorní lávka.

Tamní starý most už dělníci minulý týden kompletně zdemolovali. Do podzimu ho nahradí novým. „Všechny části nové ocelové nosné konstrukce jsou už vyrobené. Tento týden má začít vrtání pilot, následovat bude betonáž obou opěr nové lávky,“ informovala mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

V úseku stezky mezi parkem Anthropos a Kamennou se Brňané dočkají osvětlení, které zvýší bezpečnost chodců i cyklistů. „U parku má vyrůst sportovně rekreační areál s širokým vyžitím. Už nyní je to frekventované místo, nachází se tam sportoviště i dětská hřiště,“ vysvětlil radní města Jaroslav Suchý. Instalaci nového osvětlení budou příští týden schvalovat městští zastupitelé.

Rozvoj cyklostezky podél Svratky
Jižní most v Sokolově ulici: první dva cyklopodjezdy v Brně
Dolnoheršpický most při Bernáčkově ulici: demolice starého mostu, nahrazení novou konstrukcí
Úsek mezi parkem Anthropos a Kamennou ulicí: veřejné osvětlení