Studie, kterou zpracuje společnost K4, nastíní podobu plánovaných budov. Kromě rozšíření stávajícího domova důchodců tam můžou vyrůst i sídla dalších sociálních služeb. „V lokalitě může vyrůst nový dům s pečovatelskou službou, domov pro seniory, první dětský hospic v České republice i bytové domy,“ vyjmenoval náměstek primátora Petr Hladík.

Podle královopolské starostky Karin Karasové má v lokalitě Kociánka vzniknout zázemí právě pro sociální služby. „V Brně je nedostatek lůžek v domech s pečovatelskou službou a v domovech důchodců, proto město podobnou výstavbu usiluje už delší dobu. Současně má vzniknout i mateřská škola pro obyvatele této části města,“ zmínila královopolská starostka.

Lužánecký park v Brně. Ilustrační foto.
Aplikace z Lužánek provede po zajímavých místech Brna. Nabídne hry a úkolyV současnosti má Domov pro seniory Kociánka 387 lůžek. „Město plánuje jeho rozšíření až o tři sta lůžek, která budou rozdělená do dvou budov v našem areálu. Je to maximální možné zvýšení jejich množství, aby je zvládla kuchyně i prádelna,“ uvedl ředitel domova Michal Medlík.