„Podnět městské části Brno-střed na pojmenování nábřeží po panu Rullerovi odkazuje na tohoto uznávaného architekta, jehož tým zvítězil v mezinárodní architektonicko-krajinářské soutěži o podobu nábřeží v oblasti Poříčí," uvedl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Nábřeží řeky Svratky byla poslední zakázka, na které Rullerův ateliér pracoval. Architekt zemřel koncem března 2018 ve věku jednadevadesáti let.

PŘIPOMEŇTE SI, JAK LONI V ULICI POŘÍČÍ UVĚZNILA ROZVODNĚNÁ SVRATKA BAGR:

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

Podle Poňuchálka od počátku pracovali s tímto pojmenováním. „Nemám informace o tom, že by bylo ve hře jiné pojmenování. Nyní zástupci městské části projednají po dohodě s Kanceláří architekta města Brna oficiální návrh na dnešním zastupitelstvu městské části," informoval ve středu ráno Poňuchálek.

V této věci se podle Poňuchálka řídí Zásadami tvorby uličního názvosloví. „Pokud zastupitelé městské části podpoří návrh na pojmenování nábřeží po panu Rullerovi, putuje tento podnět na magistrát Pracovní skupině pro názvosloví. Ta jej vyhodnotí a následně to projedná brněnské zastupitelstvo. To má v této věci poslední slovo," popsal mluvčí magistrátu.

Advokátka Barbora Chmelařová z kanceláře Frank Bold Advokáti radí, jak postupovat v případě zvyšování nájmů na brněnských Vinohradech.
Obří zdražení nájmů na brněnských Vinohradech: Záleží na smlouvě, říká advokátka

Předpokládá, že na zasedání brněnského zastupitelstva bude návrh na pojmenování nábřeží předložený v červnu letošního roku.

Rullera silně ovlivnil funkcionalismus a moderna. Do architektury často začleňoval výtvarná díla. Jeho ateliér před koncem pracoval například právě na projektu přestavby brněnského nábřeží Svratky či na přestavbě Rullerovy vlastní židenické obřadní síně. Aktivně se také vyjadřoval k otázce přestavby, respektive odsunu brněnského hlavního nádraží.