Dopravní podnik oslovil v pokračující kampani #JezdiMHD známé Brňany, kteří využívají veřejnou dopravu. „Podtitul kampaně zní: Důvod se vždy najde. A je tomu opravdu tak. Lidé nemusí městskou hromadnou dopravu využívat několikrát za den, ale pokud jsou naše vozy alternativou k autu, motorce či kolu, budeme vždy rádi, když se s námi cestující svezou,“ popsal generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Městskou hromadnou dopravu pravidelně využívá například diecézní biskup brněnský Pavel Konzbul. „Hromadnou dopravou jezdím rád. Je to rychlejší, levnější, člověk se také dostane mezi lidi. Navíc můžete v tramvaji nebo trolejbuse zažít i nějaká překvapení,“ usmál se biskup.

Nová obousměrná tramvaj Škoda 45T jezdí ve zkušebním provozu v brněnských ulicích. Zatížená, ale zatím bez lidí.
Nová šalina pro nejdelší tramvajový tunel: plně zatížená projíždí ulicemi Brna

Mezi dalšími osobnostmi, které jsou tvářemi kampaně patří moderátor Aleš Zbořil, lékařka Centra reprodukční medicíny Fakultní nemocnice Brno Lenka Mekiňová, FN Brno a LFMU nebo Miss České republiky z roku 2000 Michaela Salačová. „Už brzo mě čeká stěhování do centra. Těším se, že začnu konečně městskou hromadnou dopravu víc využívat. Odpadnou mi tak stresy s hledáním parkování a čekáním v zácpách," podotkla Salačová.

Tato část kampaně vznikla v uplynulých třech měsících. Tváře osobností mohou cestující vidět na letácích, ale i ve videích. Focení i natáčení se zúčastnili bez nároku na odměnu.

Průměrný cestující najede denně brněnskou městskou hromadnou dopravou třináct kilometrů. S roční šalinkartou oproti cestám autem ušetří podle dopravního podniku měsíčně 697 korun. Právě na fakt, že cestovat městskou hromadnou dopravou je výhodnější, kampaň upozorňuje.