Podle představitelů brněnského dopravního podniku už komunikace nevydrží ani dva roky. „Koleje jsou bezpečné pro provoz, ale na hranici životnosti. Leží tam desítky let. Oprava je nezbytná podmínka, aby mohly začít úpravy v Žabovřeské,“ potvrdil provozní ředitel podniku Jan Seitl.

KOLEJE I SILNICE

Kromě výměny kolejí v úseku dělníci upraví povrch silnice včetně obrubníků. „Je to jedna z posledních páteřních komunikací, která vede do centra města a není opravená. Momentálně vzniká plán organizace provozu,“ sdělil radní města pro dopravu Petr Kratochvíl.

Složitější budou opravy úseku mezi Grohovou a Konečného náměstím. „Vyjdeme z už schváleného projektu. Změní se tam parkovací plochy i stromořadí. Úpravy se dotknou také sítí,“ zmínil Kratochvíl.

Konkrétnější obrysy budou jasné po zpracování technické studie. Radní ve středu vybrali jejího zhotovitele. „Druhou část oprav vidím za dva tři roky,“ vzkázal radní Kratochvíl.

Opravy Veveří vítá třeba Vítězslav Minster. „Ale myslím si, že v Brně jsou ulice, které rekonstrukci potřebují více,“ řekl.