V rámci kompletní rekonstrukce budovy přišlo i na sál Dělnického domu, do kterého přibyla nová divadelní technologie a klimatizace. Celkovou proměnou prošly také záchody, které byly dříve ve velmi špatném stavu.

Veškeré dosavadní opravy trvaly přibližně pět let. „Největší boj byla fasáda, protože tím, že je budova památkově chráněná, tak jsme vše museli řešit s památkáři. Dlouhou dobu také zabralo vybudování restaurace," sdělil Kunc.

Hasiči z Jihomoravského kraje jsou mistři republiky ve vyprošťování u dopravních nehod.
VIDEO: Hasiči z Brna jsou mistři republiky ve vyprošťování, podívejte se

Na vzhledu gastronomického podniku se podílel známý umělec Timo. Navrhl restaurační interiér a podílel se i na podobě baru, který je nově výrazně delší, aby číšníci dokázali obsloužit víc lidí najednou třeba při plesech. „Díky rekonstrukci restaurace můžeme prostory také využívat jako malou galerii. Od dubna zde máme už třetí výstavu, aktuálně se lidé mohou podívat na obrázky více jak devadesátiletého architekta ze Židenic," řekl Kunc. Opravené je také venkovní posezení restaurace.

Víceúčelový sál slouží jak pro kulturní akce, tak i například pro školení nebo večírky. „Židenický Dělnický dům žije a jsme za to velmi rádi, protože některé městské části nemají nic a my máme poměrně hezkou budovu. I s ohledem na historickou vazbu k samotným Židenicím si ho opravdu vážíme," dodal Kunc.

Celkové náklady za opravy se vyšplhaly na přibližně dvacet miliónů korun. Většinu z částky uhradila městská část.

BARBORA VOZKOVÁ