Pasažéři využijí nástupiště od Židovského hřbitova až po Novolíšeňskou běžně sloužící pro cestu do centra. „Z provozních důvodů pojede linka 8 mezi Geislerovou a Mifkovou ve směru do Líšně o jednu až čtyři minuty později, naopak v úseku Mifkova a Krásného ve směru do centra o minutu až dvě dříve oproti pravidelnému jízdnímu řádu," sdělila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Tramvajová linka 10 kvůli výluce vůbec nevyjede. Omezení začne v sobotu krátce po osmé hodině ráno a skončí v neděli po sedmé večer. Stejné komplikace čekají na cestující také další víkend.

Nové parkoviště Park and Ride u Zetoru v brněnské Líšni.
Nové Park and Ride: největší v Brně, dvacka za půl dne. Další plánují u kampusu

Kvůli opravě kanálových krytů nepojedou v sobotu mezi zhruba osmou ráno a druhou odpoledne trolejbusy linky 25 až na konečnou v Osové ulici. Cestující vystoupí na zastávce Nemocnice Bohunice. Dál je svezou náhradní autobusy x25. „Ve vyloučeném úseku mohou využít také pravidelné linky 50 a 69," zmínila Tomaštíková.

Na komplikace rovněž od soboty narazí cestující, kteří se budou chtít svézt linkou 51 ze Žebětína do Veselky. Autobusy kvůli rekonstrukci povrchu silnice nezamíří přes Dlážděnou ulici, a to až do pátku. „Autobusová linka 51 pojede v úseku mezi zastávkami Wollmanova až Troubsko, Veselka odklonem po Staré dálnici. Vynechá tak všechny zastávky v úseku Ondrouškova – Borovník," řekla Tomaštíková.