Mluvčí Turistického informačního centra Brno Adéla Nováková lákala třeba právě na Brasil fest Brno na přelomu července a srpna. „Touto akcí oslavujeme výročí česko-brazilských vztahů. Oslava například zahrnuje tradiční průvod, brazilskou hudbu, tanec i gastronomii,“ sdělila.

K novinkám patří Seniorské čtvrtky, které nabízí komentované prohlídky v omezené kapacitě a volnějším tempu. „Zajímavým projektem je také Brno a jeho chrámy, který otevírá běžně nepřístupné kostely a nabízí i sérii prohlídek a přednášek,“ informovala Nováková.

Podle ní byla letos suverénně nejoblíbenější prohlídka prvního vodojemu na Žlutém kopci. „Všech 750 míst lidé vykoupili za pár minut. Nyní řešíme vypsání nových termínů,“ ubezpečila.

Čtvrtý ročník brněnského festivalu ocenil třeba student Pavel Juran. Na akce vyráží sám, nebo se svými přáteli. „Letos jsem zatím navštívil Posezení u cimbálu. Pocházím z hudebně založené rodiny, kde cimbál a housle zajišťovaly zábavu každého rodinného setkání,“ svěřil se mladík.

Ještě se chystá na Chillout Friday. „Je to dobrá možnost, jak strávit páteční večer venku, s dobrou muzikou a partou přátel. A to bez toho, abych utratil hromadu peněz,“ vyzdvihl. Akce festivalu jsou totiž zdarma.

Organizátoři se podle svých slov snaží o propojování různých lidí bez ohledu na věk či kulturní vkus. Na festivalu vystupují členové brněnských klubů a spolků, které by diváci neměli běžně šanci vidět. Akce se konají v ulicích v centru města. Zájemci je budou navštěvovat až do devátého září.

Výběr z programu  

22. 7. – Uprostřed & Café Biograf: Swingová tančírna pod Petrovem, Denisovy sady, 18.00-22.00
23. 7. – Uprostřed & Divadlo Facka: Harlekýnova dobrodružství, nádvoří Staré radnice, 18.00-20.00
24. 7. – Uprostřed & Podobrazy: Chillout Friday, nádvoří Staré radnice, 19.00-22.00
24. 7. – Balet Uprostřed: Nocturne, před OD Centrum, Kobližná, 19.30- 20.00
25. 7.- Uprostřed & Vínovníci: Láskyplné ovínění 2020, Björnsonův sad, 15.00-22.00
30. 7.-2. 8.: Brasil fest Brno, nádvoří Domu pánů z Kunštátu, centrum Brna, od 19.00 ⋌Zdroj: organizátoři

KAROLÍNA LUNDOVÁ