Brněnské voliče chce Kotzian oslovit hlavně tím, že v zastupitelstvu podpoří rozvoj města a zasadí se o obnovení příprav velkých staveb. „Hrozí, že od roku 2022 nebudeme mít územní plán. Vadí nám i dopravní nesmysly, které vymýšlí současné aktivistické vedení města. To by mohlo ohrozit i přestavbu železničního uzlu,“ vyjmenoval hlavní body programu hnutí Brno+, které vzejde ze stejnojmenného spolku. Kotzian dlouhodobě kritizuje náměstky primátora Martina Andera a Matěje Hollana.

K odchodu z ODS se Kotzian rozhodl už před časem. „Chtěl jsem to oznámit až po parlamentních volbách, abych nepoškodil stranu. Odcházím kvůli sporům s vedením brněnské ODS o to, jak vést stranu a jak dělat opoziční politiku,“ řekl.

Park na Kraví hoře s jezírkem. Ilustrační foto.
Sedmašedesát milionů na různé opravy. Radní chtějí podpořit městské části

O účasti v komunálních volbách 2018 uvažuje i spolek Brno autem. „Lidé nás k tomu často vyzývají. Ale zatím je brzo. Rozhodneme se do konce roku,“ řekl předseda spolku Jan Mandát.

Oba spolky řeší podobná témata. Kotzian by se případné volební spolupráci nebránil.

Odhadnout šance nových hnutí ve volbách je podle politologů obtížné. „Uspět by mohla, pokud jim větší politické strany dají prostor tím, že budou dělat chyby,“ řekl politolog z Masarykovy univerzity Michal Pink.

Tažení do brněnského zastupitelstva potvrdil i předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk Pernica.

Předseda spolku Brno+ Robert Kotzian.
Dopravní krizi předejde lepší koordinace staveb, míní předseda spolku Brno+