Zájezd do Brněnce spojený s projekcí snímku naplánovali pořadatelé na sobotu. „V areálu továrny nyní Daniel Löw-Beer plánuje vybudovat památník Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky,“ upozornila mluvčí festivalu Barbora Olšanová.

Na promítání Schindlerova seznamu se chystá student historie Jiří Navrátil. „Snímek už jsem viděl, ale přijde mi dobrý nápad projekce přímo v továrně. Bude to mít jedinečnou atmosféru,“ řekl.

Desetidenní festival startuje v pátek. „Zahájíme ho otevřením stezky, která vede po stopách rodiny Löw-Beer a koncertem ve vile Tugendhat,“ sdělil ředitel akce Petr Kalousek.

Ve všedních dnech následujícího týdne pořadatelé plánují menší akce. Ty větší přijdou spolu s příštím víkendem. „V sobotu 12. září se na Pouti smíření vydáme po stopách Brňanů, které před pětasedmdesáti lety hnalik rakouským hranicím,“ nastínila programová ředitelka Blanka Návratová.

Program zakončí 14. září setkání v Arnoldově vile. „Patronka festivalu Daniela Hammer-Tugendhat nám představí album fotografií, které doposud nezveřejnila,“ uvedla Návratová. Pak se účastníci přesunou na koncert do zahrady.

Festival letos pořadatelé rozdělili na dvě části, první z nich lidem nabídli v červenci.

KAROLÍNA LUNDOVÁ