„Chceme Čertovu rokli oživit. Moc lidí sem nechodí a do prázdného parku se pak většinou už i bojí,“ uvedl předseda Občanského sdružení Martin Maleček. Opravy budou stát přes pět milionů a začnou na jaře příštího roku.

Lidé z Občanského sdružení počítají při obnově parku s několika klíčovými stavbami. „Znovuzprovozníme dětská hřiště v Haškově a Nejedlého ulici. Plácek pod fakultní školou nám zase připadá vhodný k vystavění sportovního hřiště,“ řekl Maleček. Na sportovišti podle něj mohou návštěvníci hrát basketbal, volejbal, nohejbal i fotbal. „Kvůli vandalům bude oplocené,“ dodal Maleček.

Opravy se dočká i amfiteátr pro představení pod širým nebem. Na konečné tramavaje číslo 9 pak vyroste lezecká stěna a nerozbitné lavičky se stolky. „Kromě toho chceme také nové lampy veřejného osvětlení. Tma vyhovuje jen některým mladým párům,“ usmál se předseda sdružení Martin Mareček.

Místní plány na zvelebení Čertovy rokle vítají. „Je to hezký park, je dobře že prokoukne,“ řekla třeba Jana Žitná.

Na park myslí i představitelé městské části Brno–sever. „Postupně opravujeme celý park. O těchto prázdninách tam třeba dělníci opravují chodníky. Vše je však otázka peněz. Cena revitalizace parku se pohybuje v desítkách milionů korun,“ upozornil starosta městské části Leo Venclík.