Brněnští kreativci přihlásili do dotačního programu celkem patnáct projektů. Sedm úspěšných vybrala hodnotící komise. Žádosti o podporu musely spadat do jedné ze čtyř kategorií. Patřila mezi ně propagace, edukace, veřejný prostor a specifické zacílení dle aktuálních potřeb města nebo kreativního odvětví. Sběr přihlášek se konal na konci minulého roku.

Představitelé brněnské radnice podpořili krom Festivalu výloh také spolek Herní klastr. „Jeho členové hodlají uspořádat přehlídku studentské tvorby videoher. Výstava představí hry, které vznikly v prostředí brněnských středních a vysokých škol a volnočasových kroužků. Festival výloh se uskuteční na přelomu letošního května a června,“ uvedl primátorčin náměstek pro kulturu Tomáš Koláčný.

Česká centra provozovaná organizací JCMM v zahraničí připravují cizince na studium v Brně.
Cizince připravují na studium na univerzitách v Brně lektoři Českých center

Finanční podpora na jeden projekt se pohybuje mezi třiadvaceti až dvě stě tisíci korunami. Celkový rozpočet dotačního titulu, podporujícího podnikání, propagaci a systematický rozvoj brněnských kreativních odvětví, pak činí milion korun.

Přesnou výši finančních příspěvků pro úspěšné projekty budou brněnští zastupitelé schvalovat v úterý. „První ročník dotačního programu ukázal, že o finanční podporu je mezi kreativci zájem. Jsme rádi, že prostřednictvím transparentního systému podpory podnikání, můžeme pomoci rozvoji kreativního průmyslu v Brně. Zároveň se těšíme na výslednou realizaci podpořených projektů,“ dodal náměstek.