V plánu byl původně jen vytrvalostní závod biatlonistů, nakonec ale mohou diváci na Olympijském festivalu v pavilonu Z na brněnském výstavišti fandit ve čtvrtek dopoledne i biatlonistkám. Pořadatelé totiž přeložili kvůli špatnému počasí závod žen na patnáct kilometrů ze středy na čtvrtek. Od čtvrt na deset dopoledne se tedy na trati představí Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Jessica Jislová.

Těsně po poledni odstartují i biatlonisté svůj vytrvalostní závod na dvacet kilometrů. O cenné kovy se v něm poperou stříbrný medailista Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Adam Václavík.

Závod biatlonistů se bude částečně krýt s prvním utkáním českých hokejistů na olympijském turnaji. Ti se po jedné hodině odpoledne postaví domácímu výběru Jižní Koreje.

Na Olympijský festival v Brně znovu dorazí vzácní hosté, například mistr světa a olympijský medailista v ledním hokeji Jiří Holík i rychlostní kanoisté a bronzoví olympionici z Ria Jan Štěrba a Daniel Havel, kteří si zkusí komentování hokejového zápasu z Nagana.

Na festival i do redakční zóny Deníku dorazí i šachový velmistr David Navara. Beseda u stánku Deníku začíná o půl druhé odpoledne. Po třetí hodině pak zájemci zkusí změřit síly s Navarou, který odehraje simultánku na patnácti šachovnicích.

Ve tři hodiny začíná na sousedním stanovišti exhibice biliardu s VIP osobnostmi. Účast přislíbila Ivana Večeřová, bývalá česká basketbalistka, a čeští nohejbalisté Radek Pelikán a Petr Bubniak.