V životu nebezpečné situaci měla obrovské štěstí, že ji postřehla autohlídka městské policie. „Strážníci totiž v nákupní zóně jen o několik minut dříve prověřovali oznámení o člověku ležícím u čerpací stanice. Když se v Hradecké ulici připojovali na dvouproudou rychlostní silnici, všimli si, že u svodidel míjeli postavu v tmavém oblečení,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Auto městské policie hned zastavilo a strážník sedící na sedadle spolujezdce spěchal v reflexní vestě za ní. „V úseku, kudy nákladní i osobní auta projíždějí stokilometrovou rychlostí, se ve směru jízdy postavil několik metrů před ni a chránil ji tak vlastním tělem. Do vysílačky naváděl kolegu, aby mohl se zapnutými majáky postupně opatrně nacouvat až k nim a zajistit jim více bezpečí,“ popsal situaci Ghanem.

Zdroj: Youtube

Penzistku hned usadili do služebního auta a u benzinové pumpy si nechali vysvětlit, jak se na silnici určenou jen pro auta dostala. „Žena jim řekla, že jí po nákupu ujel autobus, zazmatkovala a rozhodla se dojít pěšky do Řečkovic. Navíc už po chvíli chůze se ve tmě přestala orientovat a zabloudila,“ informoval mluvčí strážníků.

Jeho kolegové ženu poučili o velkém riziku, kterému se vystavila a odvezli ji až před dům, kde bydlí. Dočkali se vřelých díků i objetí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Řidiči už mostem v Merhautově neprojedou. V provozu jsou objízdné trasy

Zdroj: Deník/Terezie Heniz