Třeba Jasna Flamiková za Zelené se obává, že zastupitelé Brna-středu nestihnou v některých případech vyřídit důležité záležitosti, jako převody nebo prodeje majetku, které na městskou část putují z magistrátu. „Jeden takový případ jsme řešili loni na kontrolním výboru, kde jsme schválili doporučení na zvýšení počtu zastupitelstev,“ uvedla Flamiková.

Souhlasí s ní zástupkyně Pirátů Monika Lukášová Spilková. Loni se podle ní radnice nestihla včas vyjádřit k předkupním právům ke spoluvlastnění pozemků v oblasti Trnitá. „Proto jsme z kontrolního výboru doporučili zvýšit počet zastupitelstev. Koalice je ale naopak ještě snížila,“ poznamenala.

ZÁKONU VYHOVÍ

Podle starosty Brna-středu Vojtěcha Mencla z ODS je šest zastupitelstev za rok víc, než ukládá zákon. „Podle něj se musí konat čtyřikrát za rok. Nedomnívám se, že bychom se nějakou problematikou nezabývali,“ podotkl starosta Brna-středu.

S výtkami opozice nesouhlasí také místostarosta Brna-středu Martin Landa zvolený za ANO. „Potřeby obyvatel jsou plně pokryté. Nemáme ale problém se potkat mimořádně,“ vzkázal.

Loni se politici sešli na sedmi jednáních. Jedno z nich přitom bylo mimořádné kvůli zapojení městské části do projektů sociálního bydlení Housing First a regulaci veřejné hudby, která se týkala hlavně hudebního klubu Bajkazyl. Za posledních patnáct bylo šest schůzí v roce 2013, pětkrát jednali zastupitelé v letech 2007, 2009, 2011 a 2012.