S těmito požadavky z hrací plochy ale neuspěli. „Pak se zhruba dvě stě lidí přesunulo před stadion, kde chtělo opět mluvit s vedením. Před našimi hlídkami tady ale k žádným výtržnostem nedošlo. Bylo to jen v rovině, že fanoušci vyvolávali vedení, které ale na jejich výzvy nereagovalo,“ přiblížila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Fanoušci Zbrojovky Brno po utkání se Zlínem vtrhli na trávník a dobývali se do hráčských kabin.
VIDEO: Zbrojovka po roce opět sestupuje. Fanoušci po zápase vtrhli na hřiště

U nespokojených příznivců Zbrojovky stál za městskou policii třicetičlenné štítové družstvo. „Říkali mi kolegové, že zhruba do hodiny se lidé pokojně rozešli,“ doplnila mluvčí strážníků.

V souvislosti s duelem a jeho následky spolupracovali také s republikovými policisty. Jak sdělil mluvčí policistů Pavel Šváb, na místě byla také speciální pořádková jednotka. „Měli jsme tam také nasazený antikonfliktní tým a byli tam také kriminalisté. Obnovili jsme tam veřejný pořádek,“ přiblížil mluvčí s tím, že jeho kolegové zabraňovali střetům mezi tábory fanoušků a eliminovali případné útoky, které by mohly směrovat k vedení klubu. „Za našeho doprovodu autobusy do Zlína odjely v pořádku,“ podotkl Šváb.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Tím ale práce policie neskončila. „Řešíme několik protiprávních jednání. Třikrát použití pyrotechniky, a to jak v sektoru hostů, tak domácích. Zároveň řešíme i jednoho fanouška, který nerespektoval výzvy policistů. U něj ale ještě není přesně stanovena právní kvalifikace,“ sdělil mluvčí policie. Muže čeká ještě výslech, což vzhledem k jeho opilosti nebylo v neděli v podvečer možné. Byť byl eskortovaný na obvodní oddělení.

Redakce přes mluvčího klubu oslovila i představitele brněnské Zbrojovky. Ti se ani po několika dnech k nedělnímu chování fanoušků nevyjádřili.