Výstava začala už v pátek, slavností zahájení ale připadlo na sobotu. Úvodní slovo měl shakespearovský specialista profesor Martin Hilský z Karlovy Univerzity. Přečetl úryvek z Hamleta, aby tak přiblížil jádro her známého autora. „Shakespearovy hry jsou zrcadly doby. Nezrcadlí ovšem povrch, ale svědomí. Jeho dramata jsou zrcadly duše,“ vysvětlil zhruba stovce přihlížejících diváků.

Návštěvníci si mohli prohlédnout kostýmy z Othella, Krále Leara nebo již zmíněného Hamleta. Po proslovu organizátorů přišla na řadu autogramiáda některých herců, mimo jiné Sabiny Laurinové či Barbory Seidlové. Avizovaný Bolek Polívka se nedostavil. Omluvit se musela i slibovaná Livia Klausová, která celý festival zaštiťuje.

Brněnská představení shlédlo za jejich trvání přes sto tisíc diváků. „Jsem rád, že se Dny konají. Než začaly, přišla mi atmosféra Brna přes léto poněkud ospalá,“ poznamenal zastupitel Jihomoravského kraje Zdeněk Dufek. „Přeji jim dalších deset šťastných let,“ doplnila ho Monika Šimková z Brněnského kulturního centra.

Na místě zároveň začal předprodej. Prvním představením Brněnských shakespearovských dní bude 12. července Antonius a Kleopatra.