Právě pravý pruh vozovky ve směru do Bystrce je jedním z úseků, který silničáři v závěru minulého roku zčásti opravovali. Dělo se tak na podnět radnice v Bystrci, přestože se úsek nenachází v jejím katastrálním území. „Je to relativně neobvyklá věc, žádali jsme o realizaci stavby na území jiné městské části, konkrétně na území Komína,“ uvedl starosta Bystrce Tomáš Kratochvíl.

Nehoda tramvaje s autem, řidička nedala přednost
Nehoda šaliny a auta nedaleko Dětské nemocnice v Brně: škoda přesáhne sto tisíc

Podle něj však silnice pro obyvatele Bystrce představuje hlavní dopravní napojení do centra a zpět a v důsledku silného dopravního zatížení je již nevyhovující. „Silnice je Bystrckými hodně využívaná, její stav však byl velmi kritický a na náš úřad se tak opakovaně obraceli občané s požadavkem na její opravu,“ uvedl.

Zdroj: Deník/Tereza Hálová

Dělníci ale opravili pouze tři úseky a na celkovou úpravu nedošlo. Přesto se náklady vyhouply na více než pět milionů korun. „Jednalo se o opravu dešťových kanálů a části jízdního pruhu v tomto úseku. Je zde takřka nulový podélný spád a navazovat na stávající nerovný povrch je velmi složité, museli jsme tedy zajistit odvodnění těchto úseků. Zároveň byla opravena část jízdního pruhu před křižovatkou u kamenolomu z důvodu vyjetých kolejí,“ popsal Roman Hanák, ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje, pod kterou silnice spadá.

Problémy tam ve velké míře způsobovaly například zmíněné kanály. Jejich rámy a mříže byly tak poškozené, že vypadávaly a docházelo k častým dopravním nehodám.

Od pondělí začne omezení provozu kvůli rekonstrukci mostu Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích. Práce potrvají dvě stavební sezony.
Nová hrozba kolon v Brně: v pondělí začínají omezení na mostě Otakara Ševčíka

Důvodem odstranění pouze havarijního stavu vozovky však není počasí ani přestávka ve stavební sezóně, silničáři zde žádné větší opravy zatím neplánují. „Investičních opravy na tento rok teprve připravujeme, ale projekt na celkovou opravu Kníničské ulice nemáme,“ sdělil Hanák.

Nejkritičtější úseky silničáři podle něj opravili. Neopravené části vozovky jen vedle opravených více vyniknou. Ta je podle Hanáka zatěžována hustotou tamní dopravy.