Ve špatném stavu se nachází silnice na objízdných trasách kvůli uzavřenému mostu přes novomlýnské nádrže u Pasohlávek na Brněnsku na silnici I/52.

Přitom objížďka trvá teprve tři týdny a má pokračovat až do prosince. Navíc i kvůli aktuálnímu nouzovému stavu není provoz tak silný, jaký bývá za normální situace, nebo se očekává v létě.

Špatný stav silnice potvrdil i starosta Brodu nad Dyjí Petr Kolaja. „Už jednou ji silničáři lepili, ale krajnice se znovu rozjíždí. Silnice není na takový nápor dělaná,“ řekl.

Miriam Nová, která dvakrát denně jezdí přes objízdnou trasu ze Sedlece do Brna nevěří, že silnice, už nyní ve velice špatném stavu, vydrží. „Objížďka je příšerná, katastrofa. Vždyť ujíždějí krajnice,“ řekla.

Stavební firma, která má na starosti i rekonstrukci mostu u Pasohlávek, krajnice i výtluky průběžně opravuje. Sama od sebe i po domluvě s krajskými silničáři. „Naposledy se na nás obrátili obyvatelé Drnholce. Domluvili jsme se a natáhli tam asi sto metrů asfaltu,“ zmínil vedoucí oblasti Jih krajské správy a údržby silnic Ladislav Hádlík.

Podle šéfa brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Davida Fialy pokračují práce na mostě bez omezení. „V pátek by měli dělníci začít s demolicí stávajícího mostu. Po Velikonocích by tam měl být jeden z největších jeřábů v České republice,“ zmínil.

Fiala také upozornil, že řidiči nedodržují červenou na semaforu na provizorních mostech u Drnholce a Brodu nad Dyjí. Už se stalo, že řidiči prostáli zelenou na semaforu, protože v protisměru projížděly čtyři kamiony.