Podle policistů od okruhu vyjelo přes jedenáct tisíc aut, dva a půl tisíce motorek, téměř padesátka autobusů a 251 karavanů. „Před exitem 190 km se tvoří kolona pomalu jedoucích vozidel, dlouhá několik kilometrů. Hlavní alternativní trasu blokuje nehoda. Policisté pracují na jejím odstranění," uvedli v pět hodin odpoledne policisté na twitteru.

Nehoda osobního auta a motorky se stala na silnici u Popůvek po čtvrt na pět odpoledne. „Motorkáře utrpěl otřes mozku a lehká zranění na noze a obličeji. Převezli jsme jej do traumacentra bohunické fakultní nemocnice," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Podle brněnských strážníků na parkovacích plochách u autodromu byla krátce po páté hodině odpoledne ještě zhruba čtvrtina vozidel. „Provoz v těsném okolí okruhu znatelně slábne, dále na odjezdových trasách je stále poměrně hustý," zmínil po páté hodině mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Zároveň uvedl, že je už obousměrně průjezdná silnice mezi Žebětínem a automotodromem, těsně po rozjezdu fanoušků byla průjezdná jen jednosměrně.

Kromě dopravních problémů řešili policisté v kempech a okolí okruhu například vloupání. „Od čtvrtečního večera jsme evidovali deset případů vloupání do aut, stanů či karavanů. Zmizely především peníze, doklady a platební karty. Čtyři cizinci jeli pod vlivem alkoholu, jeden byl nadrogovaný," uvedl ještě v neděli ráno policejní mluvčí Pavel Šváb. Policisté také prověřují například oznámení o krádeži motorky, která cizinci zmizela v Brně v neděli ráno.

Brno 04.08.2019 - Moto GP 2019 - Karel Abraham
Kornfeil skončil v Brně devátý, Abraham v MotoGP devatenáctý