Zástupci Ředitelství silnic a dálnic nyní zveřejnili unikátní záběry z dronu, které přibližují, jak dělníci s pracemi pokročili. „Ukazují dokončenou přesypanou část tramvajového tunelu a pokračující práce na silniční galerii a objektu pro řízení provozu v tunelu," zmínila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Minulý měsíc také zahájili betonáž nosné konstrukce lávky pro pěší. Lidé se po mostě po dokončení celé stavby dostanou od Wilsonova lesa k řece Svratce.

Kůň shodil jezdkyni u Brněnské přehrady do vody
VIDEO: kůň shodil jezdkyni u Brněnské přehrady do vody, strážník ho chlácholil

Se spuštěním provozu v tunelu původně představitelé Ředitelství silnic a dálnic počítali na začátku příštího roku. Tramvaje tam ale zřejmě začnou jezdit až o několik měsíců později. Zdržení způsobuje koordinace s výstavbou tramvajového tunelu u bohunického kampusu.

Auta po dokončení druhé etapy v Žabovřeské projedou úsekem mezi Kamenomlýnským mostem a mimoúrovňovou křižovatkou Hlinky obousměrně ve dvou pruzích. Hotovo má být v roce 2024. Ředitelství silnic a dálnic jako hlavní investor za stavbu zaplatí zhruba dvě miliardy korun, Brno přidá dalších 121 milionů.