Oproti původním plánům se budou muset představitelé Židenic potýkat i s péči o plochy v okolí Velkého městského okruhu. Třeba o trávu v Jedovnické, Svatoplukově a Gajdošově ulici. „Nemáme na úpravu zeleně v okolí silnic první třídy mechanizaci ani proškolené pracovníky. Musíme mít speciální auta a povolení. Dokumenty, které jsme od města dostali, jsou hrubě nedostačující a nemůžeme začít soutěžit firmu. Navíc nemáme dost peněz,“ uvedl židenický místostarosta Petr Kunc.

Vadí mu i krátká doba na vyřízení. „Je to na poslední chvíli, kdy nejsou ustanovená vedení Brna ani městských částí. Navíc o zeleň je třeba se starat i v zimě. Musíme udržovat keře nebo hrabat odpadky,“ dodal Kunc.

Termín i náklady vadí také černovickému starostovi Pavlu Blažíkovi. V jeho městské části získají asi o šestatřicet procent víc zeleně než doposud. „Škoda, že zástupci města nevyslyšeli naše připomínky, aby změnu posunuli na první červenec. Všechny městské části získají asi 10,6 milionu. To nebude stačit,“ objasnil Blažík.

Bývalý náměstek primátora Richard Mrázek kritiku odmítá. „Nerozumím, že si stěžují. Na sněmu starostů o změnu žádali. Informace, o které části se budou starat, jednoznačně měli. Není to tak, že jsme změnu se starosty neřešili,“ řekl