Jihomoravští hasiči vyjížděli k téměř třem stovkám událostí. „K sedmé hodině večerní evidujeme celkem 293 událostí, to je zhruba průměrný počet výjezdů za týden. Následky velmi silného větru jsme odstraňovali více jak 250krát. V pětasedmdesáti procentech zásahů se jedná o odstranění popadaných stromů nebo ulomených větví. Nejvíce zasaženými okresy jsou Blansko s šestašedesáti výjezdy, Brno venkov s jedenašedesáti a Brno město s devětačtyřiceti událostmi. Nejméně výjezdů evidujeme ve Vyškově, pouhých sedm,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Nebezpečné stavy museli hasiči řešit sedmdesátkrát. Jednalo se převážně o uvolněné střešní krytiny na budovách. V Konicích u Znojma poškodil a posunul vítr plechovou boudu. V Načeraticích vítr odnesl trampolínu, která zůstala zavěšená na střeše rodinného domu. "V Brně na ulici Průmyslová jsme řešili situaci, kdy vítr převrátil zaparkovaný přívěs do silnice. Pomocí vyprošťovacího automobilu jsme ho převrátili zpět na kola a zajistili obnovení provozu. V souvislosti s pády stromů jsme řešili i několik dopravních nehod. Naštěstí se obešly bez zranění," dodal Dvořák.

Vlivem silného větru zůstalo přes třináct tisíc domácností na Blanensku bez proudu, což je nejvíce z celého kraje. „Odpoledne a večer byla nejhorší situace na Znojemsku, kde zůstalo odpojených 2500 domácností z toho dva tisíce v Moravském Krumlově. Na Blanensku jich je aktuálně tisíc,“ řekl ve čtvrtek večer mluvčí společnosti E.ON Roman Šperňák.