Silvestr má být podle předpovědí meteorologů teplý, silvestrovská noc větrná a na Nový rok se ochladí. „Vlivem vlhkého proudění z Atlantiku se bude počasí velmi rychle měnit a opět se vrátí větrnější počasí,“ uvedli v předpovědi meteorologové.

Zdroj: Youtube

V sobotu třicátého prosince bude na Vysočině oblačno a zataženo s denními teplotami v rozmezí mezi pěti až devíti stupni Celsia. V průběhu dne přejde do Česka od západu studená fronta.

„A objeví se srážky, které budou sněhové postupně nad 600 až 700 metrů nad mořem. Po kratším období klidnějších dní se vrátí i silnější vítr s nárazy mezi padesáti a sedmdesáti kilometry za hodinu. Sobota tedy bude i dost větrná,“ uvedli odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu s tím, že výjimečně by se mohla objevit i slabší bouřka.

Ochlazení bude ale podle předpovědí jen velmi krátké. „Na silvestra bude poměrně dost teplo a odpolední maxima lokálně vystoupají i nad deset stupňů Celsia. Silvestrovská noc by tedy měla být poměrně teplá a větrná,“ pokračovali meteorologové s tím, že od středních poloh a na horách se ale mohou objevit opět i sněhové vločky.

Na Nový rok se má podle předpovědí opět ochladit, bude oblačno až zataženo a místy se může objevit déšť a přeháňky. „Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat přibližně kolem pěti stupňů Celsia, na horách naměříme kolem nuly. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí pěti až jednoto stupně nad nulou,“ doplnili meteorologové.

VIDĚLI JSTE? Pes běhal po dálnici, lidé se ho snažili odchytit

Zdroj: poskytl David Pícha