Někteří volí pohodlí domova, jiní Jihomoravané přípravu na novoroční oslavy řeší se značným předstihem. O místa bývá těsně před Silvestrem velký zájem, některá ubytovací zařízení nabízející program mají brzy plno. Třeba Karel Doležal z Blanska začal letos s přípravami už začátkem roku. „Letos jsem se rozhodl s přáteli vyrazit na chatu. Musel jsem ji zarezervovat už na jaře, abych uspěl a vyhnul se případným problémům s plnou kapacitou. Minulý rok jsem Silvestr trávil v baru, kam často chodím, a letos jsem chtěl změnu,“ popsal přípravy Doležel.

Pobyty se speciálním programem nabízí spousta ubytovacích zařízení. I tam se ale místa brzy plní. Třeba wellness hotel U zlaté rybky v Tučapech na Vyškovsku pro návštěvníky připravuje černobílý večírek se soutěží o nejstylovějšího kostým a dvouchodovou večeří. „Hotel máme na Silvestra plně obsazený. Poslední místa na silvestrovský program bez možnosti přespání je ještě v prodeji. Cesta z Brna k nám je asi třicet kilometrů, proto si myslím, že dostupnost je velmi pohodlná a místa se ještě zaplní,“ vysvětlil provozní hotelu Hynek Střelec.

Vstupenky na slavnostní program u nich stojí 590 korun, na místě lidé zaplatí o stokorunu více. Kromě večeře na příchozí čeká také tombola, nebude chybět ani novoroční ohňostroj. „Pohled na něj si zájemci vychutnají z terasy hotelu,“ pozval na událost provozní Střelec. Oslavy zahájí v šest hodin odpoledne.


Silvestrovské oslavy
Sunset restaurant pro příchozí nabízí šestichodové menu za 999 korun. Polovina míst je stále volná.

Vyprodaný je třeba wellness hotel U zlaté rybky v Tučapech na Vyškovsku. Lidé si ale stále mohou zakoupit lístky na silvestrovský program, který v předprodeji stojí 590 a na místě 690 korun.

V brněnské vile Stiassni na návštěvníky čeká přehlídka kostýmů z od dob renesance do první republiky.

Silvestr budou slavit také Blanenští třeba v Dělnickém domě.

Do nové roku s plnými žaludky vstoupí lidé, kteří stráví Silvestr v brněnské restauraci Sunset v ulici Příkop. Za necelých tisíc korun na ně čeká šestichodové degustační menu začínající krevetovým tartarem s koriandrem a avokádovou majonézou.

„Postupně se místa plní, nyní jsme těsně za polovinou obsazenosti. Předpokládáme, že do konce roku budeme mít v restauraci kompletně plno,“ uvedl Vojtěch Hnila ze Sunset restaurace.

Na labužníky čeká celerový krém s lanýžovým olejem a pěnou z portského vína, za kterým bude následovat filé z candáta, pyré z květáku romanesko, ředkvička a sakura. „Jako sladkou tečku jim nakonec naservírujeme meruňkový dort čokoládová pralinka s rokforovou zmrzlinou,“ pozval na večerní program Hnila.

Silvestr mohou lidé prožít také v obklopení dobových kostýmů. V brněnské vile Stiassni si pro příchozí připravili přehlídku kostýmů od renesance po první republiku s hranými šermířskými scénami.